Over de Vereniging

De Historische Vereniging Middelstum is opgericht op 27 oktober 2011. Op dit moment bestaat de vereniging uit bijna 170 leden en 7 bestuursleden. 

Het logo stelt de begrenzing van de oude gemeente Middelstum voor, met Hippolytus als beschermheilige in het midden afgebeeld.

Oproep!!! Wie heeft nog foto’s van de winkelpanden in Middelstum?

De winkeltjeswerkgroep van onze vereniging, die het voornemen heeft om binnen afzienbare tijd een boekje uit te brengen omtrent de winkeltjes die de voormalige gemeente Middelstum vroeger rijk was, boekt steeds meer succes. Maar we hebben uw hulp nog wel even nodig!

Lees meer...

Activiteiten 2018

Zaterdag 10 februari 14.00

Inloopmiddag Hippolytushoes

Met Vriendenkring van het Historisch kostuum en muzikale ondersteuning door Duo Ephraim. [Meer info]


Woensdag 11 april  Vita Nova  20.00 uur

Lezing Reint Wobbes  De Fivel

Lezing over de Fivel, voormalige rivier in de provincie Groningen, die uitmondde in de Fivelboezem. [Meer info]

Lees meer...

Oproep!!! Wie heeft nog foto’s van de winkelpanden in Middelstum?

De winkeltjeswerkgroep van onze vereniging, die het voornemen heeft om binnen afzienbare tijd een boekje uit te brengen omtrent de winkeltjes die de voormalige gemeente Middelstum vroeger rijk was, boekt steeds meer succes. Maar we hebben uw hulp nog wel even nodig!

Via oud Middelstumers worden er regelmatig foto’s en verhalen aangeleverd en worden familie leden van voormalige en oud winkeliers  door de werkgroep benaderd en vaak veelal thuis bezocht om samen in de albums op zoek te gaan naar mooie foto’s.

Hoewel er al redelijk veel is binnen gekomen van diverse panden blijven er ook vele vragen tot dusver onbeantwoord.

De werkgroep wil graag een zo goed en compleet mogelijk boek maken over de winkeltjes en doet dan ook een beroep op iedereen om zoveel mogelijk materiaal aan te leveren, dit mogen foto’s, scans van foto’s en anekdotes zijn. Als er moeilijk afstand van een foto kan worden genomen en de mogelijkheid niet aanwezig is om ze te scannen dan wil de werkgroep de foto’s graag komen halen en zullen ze de foto’s scannen  en weer terug bezorgen.

In onderstaande bijlage een aantal foto’s van panden waar nog onduidelijkheid over bestaat en onvoldoende materiaal van aanwezig is bij de werkgroep.

 

OPEN DE BIJLAGE

 

Reacties naar:
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.   0595-552696

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.      0595-552636  / 06-55331759